Święto patronalne Ruchu Światło-Życie

8  grudnia obchodzimy święto patronalne Ruchu Światło-Życie oraz Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.

Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem Nowego Człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu; dlatego oddaję się Jej, rozważam z Nią w Różańcu tajemnice zbawienia i naśladuję Ją.( II Drogowskaz Nowego Człowieka)

Zachȩcamy do modlitewnego przeżywania i uczestniczenia w Eucharystii w tym dniu pamiȩtając szczególnie w naszych modlitwach o całym naszym Ruchu oraz o Członkiniach Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.  Instytut Niepokalanej Matki Kościoła to żeńska wspólnota konsekrowana Ruchu Światło-Życie. Jej członkinie żyjąc w świecie charyzmatem Ruchu, koncentrują swoją duchowość na realizacji ideału Niepokalanej, która bezgranicznie oddała siȩ Chrystusowi.

Maryja, młoda dziewczyna z Nazaretu, jest dla nas wzorem Nowego Człowieka, który przez postawę służby i miłość agape odpowiada najpełniej na wezwanie Pana.

Kim dla mnie jest Maryja? Na ile naśladujȩ Maryjȩ w odwracaniu siȩ od siebie,od swojego egoizmu? Niech dzień ten bȩdzie dla nas też okazją do takiej refleksji i modlitwy.

Niepokalana Matko Kościoła, módl się za nami!

Urszula i Andrzej Jóźwiak
para odpowiedzialna DK

Pamietajmy!  Stanach Świȩto to obchodzimy w poniedziałek 9 grudnia.