Droga Krzyżowa 2024

Krzyż Chrystusa, przyjęty z miłością, nigdy nie przynosi smutku, ale radość, radość z bycia zbawionym i robienia tego, co On zrobił w dniu swojej śmierci.

Papież Franciszek 

         Droga Krzyżowa dla małżeństw

22 marca 2024 w parafii Św. Tomasza z Villanova w Palatine nasz rejon prowadził Drogę Krzyżową dla wspólnoty parafialnej. Rozważania kolejnych stacji Męki Pańskiej dotyczyły życia rodzinnego i małżeńskiego. 

,,Zastanów się czy patrząc w twarz swojego współmałżonka potrafisz odczytać to, co kryje się w jego sercu? Czy potrafisz rozpoznać, kiedy twoje dzieci mają problemy choć mówią, że wszystko jest w porządku?” – trudne pytania do dłuższych przemyśleń mogą pomóc nam poznać siebie, swojego współmałżonka oraz dzieci, by w rezultacie przemieniać swoje życie. Medytacja nad ostatnimi momentami życia Chrystusa jest dla nas drogą zbliżenia się do Niego. Papież Benedykt XVI powiedział, że Droga Krzyżowa jest szkołą rachunku sumienia, nawrócenia, wewnętrznej przemiany i współczucia, nie tylko jako sentymentalizm , jako zwykłe uczucie, ale jako niepokojące doświadczenie, które puka do drzwi mojego serca, które zobowiązuje mnie do poznania siebie i stania się lepszym człowiekiem.