Wielkopostny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

Droga Wspólnoto Domowego Kościoła,

W niedzielę, 13 marca przeżywaliśmy w parafii św. Gertrudy  nasz Wielkopostny Dzień Wspólnoty. Był to kolejny czas i okazja dla nas, aby pochylić się nad tematem roku: Prawda -Krzyż-Wyzwolenie.

Pan podarował nam to spotkanie i wypełnił je Sobą, Swoim Słowem, ludźmi i treściami formacyjnymi. Wszystko to zapraszało nas do spojrzenia i refleksji nad Krzyżem Chrystusa, a także zwrócenia uwagi  na nasze codzienne krzyże, które należy podejmować jako akt  miłości, by być bliżej Jezusa a nie tylko jako ciężar, który staje się naszym udziałem. 

Wspólnie przeszliśmy drogę tego dnia:

  • Msza Święta z ludem  sprawowana przez ks. Carlosa z Brazylii i o. Romana
  • Drogę Krzyżową, na której rozważaliśmy słowa bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, którą prowadził dla nas          ks. Krzysztof
  • spotkania w grupach prowadzone w formie ewangelicznej rewizji życia, w trakcie których staraliśmy się ukazać krzyż Jezusa jako narzędzie zbawienia a także zobaczyć swoje własne codzienne krzyże 
  • Namiot Spotkania (Iz 49,1-6)

Cieszyliśmy się byciem ze sobą podczas tradycyjnej już w dniu wspólnoty- Agape. 

Był to wyjątkowy czas łaski od Pana! 

Podczas tego dnia zakończyliśmy również peregrynację Ikony św. Rodziny, która odwiedzała nasze rodziny od Adwentowego Dnia Wspólnoty. Bardzo dziękujemy Magdzie i Tomkowi Zabłockim za przygotowanie dla Wspólnoty tego wydarzenia.

Za wszystko co otrzymaliśmy w darze – Chwała Panu!

Ula i Andrzej Jóźwiak- para odpowiedzialna DK